Kolejna wizyta wolontariuszy z naszej szkoły w Lubelskim Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia

Dnia 4 marca 2020 r. – 8 wolontariuszy z kl. I TB i I TH zaangażowało się w pomoc na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia. Na miejscu czekała na nich Pani Agnieszka Jarzyna, pracownik PR placówki, która opowiadała m.in. o formach pomocy, jakiej Hospicjum udziela swoim podopiecznym. Nasi uczniowie zaangażowani zostali do pracy biurowej. Ich zadaniem było przygotowanie wizytówek, które będą zachęcać do przekazywania 1% podatku dochodowego na rzecz Hospicjum. Ponieważ zadanie zostało wykonane nadzwyczaj sprawnie, nasi wolontariusze zajęli się pieczętowaniem kopert, w których zostaną wysłane materiały informacyjne dla instytucji, kontrahentów i przyjaciół Hospicjum.

Przy okazji wizyty w Hospicjum przywieźliśmy kolejną partię plastikowych zakrętek. Od dłuższego czasu zbieramy je w szkole i internacie w ramach „Zakręconej akcji”. Pani Agnieszka Jarzyna wskazała, że zakrętki są przekazywane do firmy recyklingowej, a otrzymane w ten sposób środki zostają przeznaczone dla podopiecznych Hospicjum i ich rodzin na wakacyjne wyjazdy.

Składamy serdeczne podziękowania dla uczniów za ich wkład i zaangażowanie na rzecz Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia.