W jeden z kwietniowych weekendów świetlica internatu zamieniła się w salę szkoleniową, gdzie dziesięcioosobowa grupa młodzieży poznawała tajniki kelnerstwa oraz profesjonalnego przygotowywania drinków, koktajli…
Na kurs kelner – barman w ZSTR Piotrowice zrekrutowano w sumie 33 osoby: 30 uczennic i uczniów oraz trzy panie nauczycielki: Patrycja Janeczek, Joanna Rozdzialik i Magdalena Samborska.
W maju pozostałe 20 osób (oraz Kadra Pedagogiczna) weźmie udział w szkoleniu.
16 godzinny kurs kelner – barman jest dla uczestników DARMOWY, bowiem realizowany jest w ramach unijnego projektu CZAS ZAWODOWCÓW realizowanego przy ścisłej współpracy z Powiatem Lubelskim.
Ta forma doskonalenia zawodowego kończy się odebraniem zaświadczenia potwierdzającego odbycie szkolenia.
Szkolny koordynator projektu CZAS ZAWODOWCÓW Małgorzata Pruchnicka
Kategorie
