Sport - aktualności

WICEMISTRZOSTWO W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ

26 listopada 2019 r. odbyły się mistrzostwa powiatu w halowej piłce nożnej chłopców, gdzie nasza reprezentacja grała w składzie: Daśko Mateusz, Gustaw Michał, Góra Dawid, Jakubczak Jakub, Kudrelek Mateusz, Kupisz Andrzej, Malicki Jakub, Szyszkowski Kacper, Szymczyk Michał i Wójcik Karol, z trenerem Marcinem Bieleckim.

Nasi chłopcy w pierwszym meczu pokonali ZSZ z Bychawy wynikiem 2:1, natomiast w następnym spotkaniu zwyciężyli zespół ZS Bełżyce 3:2, czym zapewnili sobie drugie miejsce w zawodach. Ostatni decydujący mecz nasza reprezentacja uległa Zespołowi Szkół z Bychawy, ale zdobyli wicemistrzostwo powiatu.

Cała reprezentacja włożyła wiele wysiłku i zaangażowania, za co należą im się wielkie podziękowania i gratulacje.


ZŁOTO I SREBRO DLA NSZYCH DZIEWCZYN ... TO KOLEJNY SUKCES ...

28 listopada 2019r.  w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Gościliśmy reprezentacje wszystkich szkół z naszego powiatu.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Gąsiorowska Wiktoria, Mańka Katarzyna, Wójcik Paulina, Kudrelek Mateusz, Kuropiewski Marcin i Wójtowicz Michał pod kierunkiem nauczyciela Marcina Bieleckiego. Nasze dziewczyny zdominowały zawody i zajęły dwa pierwsze miejsca. Gąsiorowska Wiktoria zajęła drugie miejsce, natomiast Mańka Katarzyna zwyciężyła w Powiatowej Licealiadzie.

Bardzo dobrze zaprezentowali się chłopcy, gdzie poziom zawodów był bardzo wysoki, Kuropiewski Marcin i Wójtowicz Michał byli w pierwszej piątce, natomiast Kudrelek Mateusz zajął miejsce siódme.

Wszystkim naszym zawodnikom nalezą się ogromne brawa i podziękowania za włożony trud i zaangażowanie. GRATULUJEMY!!!!!


MAMY ZŁOTE DZIEWCZYNY

 24 października 2019 r. odbyły się Powiatowe Zawody w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców. Gościliśmy w naszej szkole sześć zespołów, które rywalizowały o mistrzostwo powiatu.

Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Gąsiorowska Wiktoria i Mańka Katarzyna zdobyły mistrzostwo, pokonując wszystkie drużyny. Nasze złote dziewczyny w każdym meczu pokazały pełny profesjonalizm, zaangażowanie i wolę walki oraz udowodniły, że w sporcie wszystko jest możliwe. Wielkie gratulacje dla naszych złotek, ponieważ mistrzostwo powiatu wróciło do naszej szkoły po dwóch latach.

Natomiast reprezentacja chłopców w składzie: Kudrelek Mateusz i Wójtowicz Michał zajęli czwarte miejsce, gdzie poziom rozgrywek był bardzo wysoki.

Jeszcze raz dla naszych zawodników gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów.


 

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS W TENISIE STOŁOWYM

23 października w naszej szkole odbywały się Mistrzostwa Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym dziewcząt i chłopców. W naszych murach gościliśmy dziewięć szkół z całego województwa i oczywiście naszą reprezentację dziewcząt i chłopców w składzie: Gąsiorowska Wiktoria, Mańka Katarzyna, Skrzypczak Sandra, Jakubczak Jakub, Kudrelek Mateusz i Wójtowicz Michał.

Nasi reprezentanci pokazali się z bardzo dobrej strony, osiągając bardzo dobre wyniki. W grze indywidualnej Mańka Katarzyna zajęła bardzo dobre trzecie miejsce, a dziewczyny w klasyfikacji drużynowej także stanęły na najniższym stopniu podium z brązowymi medalami. Natomiast chłopcy zrobili niespodziankę i zajęli drugie miejsce w grze podwójnej i w łącznej klasyfikacji zajęli piąte miejsce.

To ich pierwsze zawody w tym roku szkolnym, ale nie ostatnie, więc skromnie możemy powiedzieć, czekamy na dalsze sukcesy.

ROK SZKOLNY 2019/20
 II MIEJSCE W POWIECIE LUBELSKIM w PIŁCE RĘCZNEJ


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS

W naszej szkole 20 listopada 2018r. gościliśmy dziesięć szkół z całego województwa, które brały udział w Wojewódzkich Mistrzostwach Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS tenisie stołowym indywidualnym i drużynowym.

Duża liczba zawodników i zawodniczek sprawiła, że rywalizacja była zacięta i często długa, co na pewno wpłynęło na atrakcyjność zawodów.

Naszą szkołę reprezentowali w kategorii dziewcząt: Wiktoria Gąsiorowska, Mariola Skoczylas i Justyna Wilczek, natomiast w kategorii chłopców: Mateusz Kudrelek, Michał Wójtowicz oraz Marcin Kuropiewski pod okiem nauczyciela

Bardzo dobrze spisali się w grach indywidualnych Wiktoria i Michał, którzy w swoich kategoriach zajęli V miejsce, natomiast w grze podwójnej nasze dziewczyny zajęły bardzo wysokie drugie miejsce, a chłopcy trzecie miejsce.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy reprezentowali naszą szkołę należą się podziękowania i gratulacje za osiągnięty wynik.


NASI UCZNIOWIE NA IGRZYSKACH

 W niedzielę 20 maja w Pszczelej Woli odbyły się III Powiatowe Igrzyska Sportowo – Rekreacyjne, w której uczestniczyło wiele gmina z naszego powiatu, a także uczniowie naszej szkoły.

Odbyło się wiele konkurencji lekkoatletycznych i zespołowych. Nasi uczniowie startowali w sztafecie szwedzkiej, w biegu na 400 m oraz w skoku w dal.

Nasza uczennica Justyna Bork w biegu na 400 m zajęła 3 miejsce, natomiast w skoku w dal 2 miejsce, i tu należą się jej ogromne gratulacje. Natomiast nasza męska sztafeta w składzie: Karol Brodziak, Dawid Kwiatkowski, Paweł Świątek i Stanisław Zdybel zajęła I miejsce, pokazując moc, wygrywając z dużą przewagą.

Wszyscy nasi uczniowie, którzy startowali, ukończyli zawody na podium i dlatego składamy im gratulacje za zaangażowanie i wolę walki.


 MISTRZOSTWO WRÓCIŁO DO PIOTROWIC

Reprezentacja chłopców naszej szkoły 5 grudnia zdobyła Mistrzostwo Województwa Lubelskiego LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w halowej piłce nożnej. Nasi chłopcy w składzie: Bednarczyk Kamil, Daśko Mateusz, Flis Michał, Gnat Dawid, Rzucidło Marcin, Szymczyk Michał, Zdybel Dariusz i  Zdybel Stanisław wraz z trenerem Marcinem Bieleckim byli niepokonani wsród wszystkich drużyn.

W grupie eliminacyjnej zajęliśmy pierwsze miejsce pokonując ZSR z Siennicy 4 : 1 oraz remisując z ZSR z Różańca 1 : 1. Natomiast grupa mistrzowska przedstawiała się następujaco:

ZSR Pszczela Wola – ZSTR Piotrowice 0 : 2

ZS Nałęczów – ZSTR Piotrowice 1 : 3

Należy dodać, że najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Dawid Gnat, który zdobył też dla naszej drużyny najwięcej goli.

Całej drużynie za osiągnięty wynik i zaangażowanie należą się wielkie gratulacje.


 DOMINACJA SZKOŁY W PIOTROWICACH w tenisie stołowym

W naszej szkole 29 listopada odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców.              

Zazwyczaj gospodarze bywają gościnni sportowo i nie pchają się na najwyższe lokaty, ale tym razem było inaczej, dominacja naszych reprezentantów była bezdyskusyjna, gdzie w kategorii dziewcząt wygrała Wiktoria Gąsiorowska, uczennica klasy pierwszej technikum hotelarskiego oraz w kategorii chłopców zwyciężył Mateusz Kudrelek, uczeń klasy pierwszej technikum mechanizacji rolnictwa.

Wszyscy nasi reprezentanci zaprezentowali się na wysokim poziomie, dziewczęta Monika Żydek i Sandra Skrzypczak zajęły odpowiednio VII i VIII miejsce, natomiast chłopcy, Marcin Kuropiewski zajął IV miejsce, a Adam Sykuła IX miejsce. Wszyscy grali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego.

Wszystkim naszym reprezentantom składamy gratulacje z osiągniętych wyników i pełne zaangażowanie, dzięki czemu możemy cieszyć się tak z wysokich sukcesów.


 CHŁOPCY MISTRZAMI POWIATU

Chłopcy naszej szkoły w składzie: Marcin Kuropiewski, Mateusz Kudrelek i Adam Sykuła zostali Mistrzami Powiatu.

8 listopada w naszej szkole odbyły się Powiatowe Zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, gdzie przyjechały wszystkie szkoły ponadgimnazjalne. Nasza drużyna dziewcząt w składzie: Natalia Nader i Monika Żydek zajęły 5 miejsce, natomiast nasi chłopcy wygrali wszystkie mecze i zdobyli mistrzostwo powiatu.

Przed nami zawody indywidualne w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, które także odbędą się na terenie naszej szkoły już pod koniec listopada, gdzie zapowiada się wielka rywalizacja wśród dziewcząt i chłopców.

Naszym chłopakom skladamy gratulacje za osiągnięty wynik i czekamy na dalsze sukcesy.


MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

W poniedziałek 6 listopada w naszej szkole odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Tenisie Stołowym dziewcząt i chłopców. Wszystkich uczestników do turnieju zgłosiło się ponad 30 osób, co zapowiadało ogromną rywalizację, i tak też się stało. Mecze były bardzo zacięte, często kończyły się stanem 3:2, były niespodzianki i porażki faworytów, a walka w każdym meczu, ponieważ czołowe miejsca gwarantowały występ w Powiatowej Licealiadzie w zawodach drużynowych.

Mistrzami Szkoły w tenisie stołowym zostali: Nader Natalia oraz Mateusz Kudrelek.

Podium przedstawia się następująco:

Kategoria dziewcząt:

Nader Natalia – klasa II Technikum Hotelarstwa

Skrzypczak Sandra – klasa I Technukum Samochodowe

Gąsiorowska Angelika – klasa II Technikum Architektury Krajobrazu

Kategoria chłopców:

Kudrelek Mateusz – klasa I Technikum Mechanizacji Rolnictwa

Kuropiewski Marcin – klasa II Technikum Mechanizacji Rolnictwa

Sykuła Adam – klasa IV Technikum Mechanizacji Rolnictwa


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA W TENISIE STOŁOWYM LZS

Uczennica naszej szkoły Wiktoria Gąsiorowska zdobyła wicemistrzostwo Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w indywidualnym tenisie stołowym, które odbyły się 17 października w naszej placówce.

Jest to na pewno bardzo duży sukces, ale także i wyzwanie, aby w przyszłych latach stawiać sobie wysokie cele w tej dyscyplinie, ponieważ czwarte miejsce zajął w kategorii chłopców Marcin Kuropiewski, piąte miejsce zdobył Mateusz Kudrelek, a na dziewiątych miejscach uplasowali się Natalia Nader oraz Rafał Gąsiorowski, który w ostatniej chwili wskoczył do kadry w miejsce Michała Wójtowicza, którego zabrakło z powodów zdrowotnych.

W klasyfikacji drużynowej nasza męska reprezentacja zajęła wysokie 3 miejsce, natomiast dziewczyny drużynowo zajęły 4 miejsce, ale należy podkreślić, że grały tylko dwie nasze reprezentantki, co także jest bardzo dobrym wynikiem.

Wszystkim naszym zawodnikom i nauczycielowi Marcinowi Bieleckiemu należą się gratulacje za uzyskane wyniki, oraz należy życzyć dalszych sukcesów w najbliższych zawodach, które w listopadzie odbędą się na terenie naszej szkoły.


 PODIUM JEST NASZE

Nasi chłopcy zajęli III miejsce w VII Powiatowych Biegach Ulicznych wśród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych, które odbyły się w niedzielę 8 październikaw Bełżycach.

Warunki atmosferyczne nie rozpieszczały, deszcz, zimno, więc należało dobrze się rozgrzać. Nasz reprezentacja w składzie: Tomasz Fedoniuk, Paweł Makuła, Michał Makuła, Paweł Świątek i Karol Brodziak przystąpiła do biegu bardzo skoncentrowana. Wszystko zaczynał Tomasz, który trzymał się cały czas w czołówce, następnie biegł Michał i Paweł Makuła, na przedostatniej zmianie był Paweł Świątek, wtedy wszyscy nagle przyśpieszyli, ale Paweł wytrzymał tempo, choć spadł na 6 lokatę, to strata była niewielka. Wtedy na ostatniej zmianie pałeczkę przejął Karol, który wyprzedził trzech uczniów i przekroczył metę na 3 pozycji.

Uczniowie po wszystkim byli bardzo uradowani, z uśmiechem odebrali medale i nagrody wraz z nauczycielem Marcinem Bieleckim.

Wszystkim należą się ogromne gratulacje za walkę i ambicję, jaką nasi uczniowie pokazali w trakcie biegu.


BRĄZOWE DZIEWCZYNY

W naszej szkole 01 marca odbył się ścisły finał Licealiady w piłce ręcznej dziewcząt, gdzie gościliśmy ZSP Niemce oraz ZS Bełżyce.

Nasze dziewczyny w składzie: Baran Kinga, Bork Justyna, Jacak Weronika, Nader Natalia, Tes Weronika, Skiba Weronika, Warda Katarzyna, Wlaszczyk Kinga, Zarzycka Marlena i Zielińska Patrycja z trenerem Marcinem Bieleckim zagrały bardzo dobre zawody, gdzie poświęciły dużo zdrowia i pokazały duże umiejetności oraz ambicję. Należy podkreślić, że wszystkie dziewczyny uczą się w pierwszej klasie, co na pewno stanowi o sile ich gry.

Wyniki finałowej Licealiady w piłce ręcznej:

ZSP Niemce – ZSTR Piotrowice 7 : 5

ZS Bełżyce – ZSTR Piotrowice   5 : 4

ZSP Niemce – ZS Bełżyce          6 : 5

Widać po wynikach, że mecze były bardzo zacięte i roztrzygały się w ostatnich minutach, tym bardziej należą się naszym dziewczynom wielkie gratulacje za walkę i ambicję.


 CHŁOPCY NA PODIUM

Nasza drużyna męska w halowej piłce nożnej na Powiatowej Licealiadzie zajęła trzecie miejsce wśród sześciu drużyn ścisłego finału.  Reprezentacja chłopców uległa tylko jednej drużynie, mistrzom powiatu, a wygrała dwa pozostałe:

ZSTR Piotrowice ? ZS Bychawa 2 : 1

ZSTR Piotrowice ? ZS Bełżyce    2 : 0

Skład turnieju finałowego przedstawiał się następująco: Michał Flis, Bartłomiej Adynowski (obaj bramkarze), Flis Kamil, Dul Mateusz, Boroch Mateusz, Matyjasik Kacper, Wlaszczyk Łukasz, Palczewski Daniel, Zdybel Dariusz, Zdybel Stanisław pod okiem trenera Marcina Bieleckiego.

Wszystkim chłopakom za włożony trud i zaangażowanie należą się gratulacje i podziękowania.


 JESTEŚMY MISTRZAMI POWIATU

Na terenie naszej szkoły dnia 30 listopada odbyły się Powiatowe Zawody w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców, w których brały udział nasze reprezentacje.

Dziewczyny w składzie: Żydek Monika i Natalia Nader zajęły bardzo dobre drugie miejsce w powiecie, co na pewno jest duża niespodzianką. Natomiast chłopcy w składzie: Kuropiewski Marcin i Wójtowicz Michał osiągneli życiowy sukces wygrywając zawody, zostając jednocześnie mistrzami powiatu.

Należy zaznaczyć, że chłopcy są dopiero w pierwszej klasie i przed nimi szkolna kariera sportowa dopiero się zaczyna.

Obu drużynom należą się wielkie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów sportowych.


MISTRZOSTWA SZKÓŁ ROLNICZYCH LZS W PIOTROWICACH

15 listopada w naszej szkole odbyły się Wojewódzkie Mistrzostwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w indywidualnym i drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Walkę o Mistrzostwo Województwa  podjęło osiem szkół, w tym nasza reprezentacja w składzie: Natalia Nader, Monika Żydek, Kamiński Kamil, Kuropiewski Marcin, Sykuła Adam i Wójtowicz Michał.

Wśród zawodników indywidualnie najlepiej wypadł Marcin Kuropiewski zajmując czwarte miejsce, natomiast drużynowo chłopcy zajęli trzecie miejsce.

Nasze dziewczyny w klasyfikacji drużynowej wywalczyły także trzecią lokatę, co było niespodzianką i zarówno im, jak i chłopcom należą się wielkie gratulacje.

Należy dodać, że Mistrzostwa Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazajlnych LZS były bardzo dobrze przygotowane, za co należałoby podziękować dyrektorowi szkoły panu Januszowi Baranowi oraz nauczycielom wychowania fizycznego.


 POWIATOWE ZAWODY W NASZEJ SZKOLE

9 listopada w naszej szkole odbyły się coroczne Powiatowe Zawody w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Walkę o mistrzostwo powiatu podjęło sześć szkół, w tym nasza reprezentacja w składzie: Natalia Nader, Monika Żydek, Kamiński Kamil, Kuropiewski Marcin, Sykuła Adam i Wójtowicz Michał.

Rywalizacja wśród zawodników i zawodniczek była długa i pasjonująca, a najlepszym zawodnikiem naszej szkoły okazał się Marcin Kuropiewski, który zajął trzecie miejsce w powiecie.

Następne spotkanie z tenisem stołowym w naszej szkole już 30 listopada, gdzie odbędą się Powiatowe Zawody w tenisie stołowym drużynowym.


Biegaj z Nami 2016

 W niedzielę 2 października uczniowie naszej szkoły brali udział w VI Powiatowych Biegach Ulicznych po hasłem ?Biegaj z Nami 2016?. W tym roku biegi odbywały się w gminie Jabłonna na trasie Chmiel Pierwszy ? Skrzynice Drugie. Nasza reprezentacja dziewcząt w składzie: Cierlak Magdalena, Jacak Weronika, Kwapińska Marta, Skiba Weronika, Wilkołazka Natalia i Wołoszyn Katarzyna zajęła IV miejsce, plasując się tuż za podium. Natomiast reprezentacja chłopców w składzie: Fedoniuk Tomasz, Makuła Michał, Makuła Paweł, Martyna Bartłomiej, Pęcak Michał i Tatara Marcin zajęła III miejsce i stanęła na podium, gdzie chłopcy odebrali medale i nagrody. Należy podkreślić, że w biegu głównym wziął udział nasz uczeń Tomasz Fedoniuk, który zajął 16 miejsce wśród 35 zawodników startujących, co należy uznać za bardzo dobry wynik.

Wszystkim uczniom i uczennicom gratulujemy.


 TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ CHŁOPCÓW NA UCZELNI UMCS

12 lutego reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Rektora UMCS.

W turnieju uczestniczyło 10 drużyn, z których zostały utworzone dwie grupy w rywalizacji każdy z każdym. Nasza reprezentacja rozpoczęła rywalizację z ZS Transportowo ? Komunikacyjnych w Lublinie, z którym był remis 2:2. Następny mecz pechowo przegrany 3:2 z V Liceum w Lublinie i porażka z XIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie 5:2.

Ostatni mecz został rozegrany z I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie, w którym nasi chłopcy wygrali 7:1

Bezpośrednio do finału awansowały dwie pierwsze drużyny, ale ZSTR w Piotrowicach zajmując trzecie miejsce zaprezentował się z bardzo dobrej strony i pokazał, że można rywalizować z najlepszymi.

Naszą szkołę reprezentowali: Buczek Bartłomiej, Siedliski Mateusz, Dul Damian, Rymarz Radosław, Flis Michał, Dziadosz Mateusz, Banach Arkadiusz, Palczewski Daniel i Olech Michał z trenerem Marcinem Bieleckim.


 

SREBRNE DZIEWCZYNY                          

27 stycznia nasze dziewczyny uczestniczyły w Powiatowych Zawodach Sportowych w piłce ręcznej, które odbywały się w Zespole Szkół Zawodowych w Bełżycach.

Nasz reprezentacja w składzie: Sylwia Żydek, Żaneta Smagłowska, Paulina Frant, Magda Rakuś, Aniela Fornal, Anna Skowronek, Iwona Sidor i Ilona Zdybel pod kierunkiem nauczyciela Marcina Bieleckiego.

Dziewczyny zaprezentowały się z dobrej strony i w walce o najwyższe miejsce uległy gospodarzyniom, tym samym zajmując II miejsce w finale powiatu w piłce ręcznej.

Wszystkim reprezentantkom naszej szkoły należą się gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów w dalszych rozgrywkach. 


AWANS CHŁOPCÓW W TURNIEJU POWIATOWYM                    

3 lutego odbył się półfinał Licealiady Powiatu w piłce siatkowej chłopców, w którym nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce i awansowała do finału powiatu.

Zawody odbywały się w Zespole Szkół w Bełżycach, gdzie uczestniczyły trzy zespoły: ZS Bełżyce, ZSP Niemce i ZSTR Piotrowice.

Nasza reprezentacja w składzie: Buczek Bartłomiej, Siedliski Mateusz, Jaśkowski Marek, Pecio Adam, Guziak Michał, Guziak Paweł i Chrześcijan Michał wraz z nauczycielem Marcinem Bieleckim zaprezentowali się bardzo dobrze, gdzie w pierwszym meczu ulegli ZS Bełżyce przegrywając po wyrównanym meczu dwa sety na przewagi.

Natomiast w drugim meczu z ZSP Niemce nasza drużyna od początku przejęła inicjatywę i nie oddała już do końca spotkania wygrywając mecz 2:0 w setach.

Teraz czas na finał, który odbędzie się 10 lutego w ZS Bychawie, na którym zaprezentują się cztery najlepsze drużyny powiatu.


 

PODIUM CHŁOPAKÓW Z PIOTROWIC

15 grudnia odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w halowej piłce nożnej, które rozgrywane były w Potoczku.

Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Flis Michał, Rymarz Radosław, Buczek Bartłomiej, Dul Damian, Dul Mateusz, Dziadosz Mateusz, Banach Arkadiusz, Boroch Mateusz, Siedliski Mateusz, Palczewski Daniel i Smoleń Karol pod okiem trenera Marcina Bieleckiego.

Szkolna reprezentacja pojechała bronić tytułu, jaki zdobyła rok wcześniej. Na początek mecze rozgrywane były w grupach, z których dwie drużyny wychodziły do półfinałów. W naszej grupie pokonaliśmy najpierw LO Nałęczów 1:0, w drugim meczu wygraliśmy z ZSR Potoczek także 1:0, a w ostatnim meczu grupowym wygrana 2:1 z ZS Nałęczów.

Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i awansowaliśmy do półfinału Mistrzostw. Na drodze do finału stanął ZSL z Biłgoraja, z którym w tamtym roku wygraliśmy w finale.

Tym razem chłopcy z Biłgoraja się zrewanżowali i wygrali z nami 2:0. Ostatni mecz jaki rozgrywała nasza reprezentacja był spotkaniem o miejsce trzecie i ten mecz wygraliśmy 3:0 pokonując ZSR z Potoczka.

Na uwagę zasługuje fakt, iż dwóch naszych zawodników zostało wybranych do grona najlepszych, bramkarz Michał Flis i Bartłomiej Buczek, jako najbardziej wartościowy piłkarz turnieju.

Niewątpliwie chłopcy osiągnęli sukces stając na podium Mistrzostw Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS, będąc drugi rok z rzędu w czołówce drużyn.


 

Półfinał Powiatu Lubelskiego w piłce nożnej halowej dla Piotrowic

10 grudnia odbył się półfinał Powiatu w piłce nożnej halowej w Zespole Szkół w Bychawie, w którym uczestniczyły cztery zespoły: ZS Bychawa, ZSZ Bychawa, LO Wysokie i ZSTR Piotrowice.

System rozgrywania turnieju odbywał się na zasadzie ?każdy z każdym?, czyli wszytkie drużyny grały trzy mecze, a w dwie najlepsze zapewniały sobie awans do Finału Powiatu. Mecze były bardzo wyrównane i do ostatniego spotkania kwestia awansu była otwarta dla trzech drużyn.

Wyniki spotkań były nastepujące:

ZS Bychawa ? ZSTR Piotrowice 3 : 3

LO Wysokie ? ZSZ Bychawa 0 : 2

ZSTR Piotrowice ? ZSZ Bychawa 1 : 0

ZS Bychawa ? LO Wysokie 5 : 0

LO Wysokie ? ZSTR Piotrowice 0 : 7

ZS Bychawa ? ZSZ Bychawa 3 : 2

Awans z pierwszego miejsca zapewnili sobie chłopcy z Piotrowic oraz ZS Bychawa, którzy wraz z innymi drużynami zagrają w Finale Powiatu.

Wielkie gratulacje dla naszej reprezentacji, która wystąpiła w składzie: Michał Flis, Radosław Rymarz, Bartłomiej Buczek, Arkadiusz Banach, Damian Dul, Mateusz Dul, Mateusz Dziadosz, Mateusz Boroch, Daniel Palczewski i Karol Smoleń, pod kierunkiem trenera Marcina Bieleckiego.


 

Podium na Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym

30 listopada w naszej szkole odbyła się Licealiada Powiatu Lubelskiego w drużynowym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Kijek Izabela, Żydek Sylwia, Malinowski Tymoteusz i Mateusz Skrzypek.

Chłopcy zajęli 6 miejsce, natomiast dziewczyny osiągnęły podium, zajmując miejsce trzecie.

Wielkie gratulacje dla dziewczyn, które z ambicją walczyły w każdym meczu i osiągnęły dobry wynik.


 

MISTRZOSTWA SZKOŁY W TENISIE STOŁOWYM

27 października odbyły się Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym indywidualnym w kategorii dziewcząt i chłopców. W zawodach wzięło udział 14 zawodniczek i 23 zawodników ze wszystkich klas.

Większość pojedynków była bardzo zacięta i rozstrzygała je niewielka różnica punktowa, co świadczyło o tym, że mecze trwały długo.

W kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Sylwia Żydek, która wygrała także zawody powiatowe, drugie miejsce zajęła Izabela Kijek, a trzecią lokatę uczennica pierwszej klasy Monika Żydek.

W kategorii chłopców walka była niezwykle zacięta, pierwsze miejsce zajął uczeń klasy IV technikum mechanizacji Mateusz Siedliski, drugie i trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy I technikum mechanizacji, odpowiednio Mateusz Łukasik i Mateusz Kowalczyk.

Na koniec zostały rozdane pamiątkowe statuetki dla najlepszych uczestników zawodów.

Wszyscy zawodnicy włożyli w swoje spotkania dużo serca i ambicji, za co należą im się duże gratulacje.


MISTRZOSTWO POWIATU DLA PIOTROWIC

28 października na terenie naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym indywidualnym dziewcząt i chłopców. Uczestniczyło sześć szkół, z których reprezentacja liczyła po trzy dziewczyny i trzech chłopaków.

Nasza reprezentacja w składzie: Żydek Sylwia, Sadło Weronika, Kijek Izabela, Malinowski Tymoteusz, Skrzypek Mateusz i Kowalczyk Michał zaprezentowali się bardzo dobrze, a najlepiej nasza reprezentantka Żydek Sylwia, która sięgnęła po Mistrzostwo Powiatu.

Poziom zawodów był bardzo wyrównany, o czym mogą świadczyć wyniki spotkań, które często kończyły mecz wynikiem 3:2.

Po raz pierwszy w historii naszej szkoły zdobyliśmy Mistrzostwo w tenisie stołowym indywidualnym w kategorii dziewcząt, co na pewno przejdzie do historii.

Teraz czekamy na Mistrzostwa Powiatu w grze podwójnej, gdzie oczekiwania będą bardzo wysokie, choć wynik będzie trudno powtórzyć.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy wysokich miejsc w dalszych zawodach.  

 


MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA LZS W PIOTROWICACH

 22 października na terenie naszej szkoły odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w tenisie stołowym. Zjechały się szkoły z całego województwa takie jak: ZSZ nr 1 w Dęblinie, ZSZ nr 2 w Dęblinie, ZSCKR w Potoczku, ZSR Kijany, ZS z Nałęczowa, ZS Piaski i gospodarze turnieju ZSTR Piotrowice.

Każdy zespół mógł wystawić po trzy dziewczyny i trzech chłopaków, gdzie zawodnicy rozgrywali mecze indywidualnie, a następnie odbywały się gry deblowe. Należy pochwalić zespoły z Dęblina, które wypadły najlepiej, ale nasi chłopcy i dziewczęta zaprezentowali się bardzo dobrze i odpowiednio w grach indywidualnych uczniowie w składzie Malinowski Tymoteusz, Kowalczyk Michał i Skrzypek Mateusz zajęli drużynowo III miejsce i w grze deblowej III miejsce.

Natomiast nasze dziewczyny w składzie Sadło Weronika, Kijek Izabela i Sylwia Żydek zajęły drużynowo II miejsce i w grze deblowej III miejsce.

Zawodnikom należą się gratulacje za uzyskany wynik i wysiłek włożony na tych mistrzostwach.


 

BRĄZ CHŁOPAKÓW

7 października odbyły się Powiatowe Zawody w przełajowych biegach sztafetowych, w których nasza reprezentacja chłopców brała udział. Mimo złej pogody jaka w tym dniu panowała, wszyscy chłopcy zaprezentowali dobry poziom i stanęli na podium zawodów.

Trasa biegu nie była łatwa, męczący długi podbieg, na którym należało ciężko pracować i można było dużo zyskać, albo stracić. Poziom biegu był wyrównany i tylko niewielkie błędy zdecydowały o miejscach jakie zajęły poszczególne szkoły.

Nasza reprezentacja wystąpiła w następującym składzie: Artur Kowalik, Kacper Matyjasik, Jamróz Patryk, Kowalczyk Michał, Żak Adrian, Makuła Michał, Makuła Paweł, Fedoniuk Tomasz i Putowski Dawid.

Wszystkim chłopakom należą się ogromne gratulacje za włożony wysiłek i miejsce na podium.


 

TUŻ ZA PODIUM?

W niedzielę 4 października nasi uczniowie brali udział w V Powiatowych Biegach Ulicznych, które odbywały się w Krzczonowie. Skład naszej reprezentacji: Damian Baran, Tomasz Fedoniuk, Michał Makuła, Paweł Makuła i Artur Kowalik pod kierunkiem dyrektora Janusza Barana i nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego zajęli czwarte miejsce w biegach sztafetowych.

Należy podkreślić, że podium uciekło tuż przed metą, ale walka trwała do ostatnich metrów i była bardzo zacięta, za co trzeba pochwalić naszych uczniów.

Na pochwałę zasługuje nasz uczeń Tomasz Fedoniuk, który wziął udział w biegu głównym wśród zawodników, którzy bieganiem zajmują się na co dzień i zajął dobre dwunaste miejsce, co wśród znakomitych zawodników zasługuje na pochwałę.


DZIEWCZYNY W FINALE POWIATOWYM

2 marca odbył się finał Powiatowej Licealiady piłki nożnej halowej dziewcząt. Uczestniczyły w nim cztery zespoły: ZSP Niemce, ZSR Pszczela Wola, ZST Bełżyce i ZSTR Piotrowice.

Nasze dziewczyny w składzie: Kijek Izabela, Pośnik Karolina, Niewinna Agnieszka, Żydek Sylwia, Wilczek Magdalena, Andrzejczak Wiktoria, Frant Paulina i Smagłowska Żaneta zajęły czwarte miejsce, choć należy podkreślić, że wszystkie mecze były bardzo zacięte i wyrównane, o czym świadczy fakt, iż ostatni mecz turnieju decydował o kolejności ostatecznych miejsc. Dziewczyny zostawiły na parkiecie dużo ambicji i zaangażowania, za co należą im się wielkie gratulacje.

Myślę, że na następnym turnieju dziewczyny będą chciały się zrewanżować, co same zapowiedziały.


DZIEWCZYNY W FINALE

W środę 18.02.2015r. dziewczyny naszej szkoły w finale powiatu w piłce ręcznej po zaciętym boju zajęły drugie miejsce przegrywając z drużyną ZST Bełżyce.

Skład reprezentacji szkoły: Kijek Izabela, Kosidło Dominika, Frant Paulina, Niewinna Agnieszka, Pośnik Karolina, Smagłowska Żaneta, Wilczek Magdalena i Żydek Sylwia.

Należy podkreślić, że dziewczyny szybko się zrewanżowały, grając towarzysko mecz w piłkę siatkową i wygrywając z ZST Bełżyce.

Gratulacje dla wszystkich zawodniczek za determinację i wolę walki. 

 


 

Spring szczypiornistów w Kraśniku

 


 Mistrzowie z Piotrowic

16 grudnia w Zespole Szkół Rolniczych w Potoczku odbyły się Mistrzostwa Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych LZS w piłce nożnej halowej. W imprezie uczestniczyło osiem szkół, z których zostały rozlosowane dwie grupy po cztery drużyny. Piotrowice znalazły się w grupie z Kijanami, Biłgorajem oraz Klementowicami.  

Pierwszy mecz w grupie został rozegrany z Kijanami, który wygraliśmy 3:0. Wynik spotkania ładnym strzałem otworzył Bartłomiej Buczek, a następnie do bramki trafili jeszcze Jakub Kifner oraz Mateusz Dul.

Drugi mecz grupowy graliśmy z Biłgorajem. Spotkanie było bardzo wyrównane i niestety zakończyło się porażką 0:1.

Ostatni mecz chłopcy grali z Klementowicami  o wyjście z grupy  i wygrali 3:0, czym zapewnili sobie awans do półfinału, w którym zmierzyli się ze zwycięzcą drugiej grupy LO z Nałęczowa.

Mecz półfinałowy chłopcy zaczęli z animuszem, atakując bramkę rywali cały czas. Bardzo dobrze zagrali taktycznie, realizując przedmeczowe założenia. Mimo dużej ilości sytuacji do strzelenia bramki, gdzie trzy razy słupek ratował naszych przeciwników, spotkanie zakończyło się wynikiem 0:0. Teraz o rozstrzygnięciu spotkania miały decydować rzuty karne. Nasi zawodnicy bardzo dobrze wykonywali strzały z 7 metrów, a do tego popisowe obrony naszego bramkarza Jarka Dziachana zapewniły awans do finału Mistrzostw.

Wielka radość nastąpiła po awansie, chłopcy byli zachwyceni, ale musieli się koncentrować przed najważniejszym meczem, jakim był finał turnieju. Okazało się, że w kluczowym spotkaniu zagramy z Biłgorajem, z którym przegraliśmy w grupie 1:0.

Finał Mistrzostw był bardzo dobrym meczem w wykonaniu obu drużyn i stał na wysokim poziomie.

Początek spotkania lepiej rozpoczęli zawodnicy z Piotrowic, gdzie Kuba Kifner wykorzystał sytuację pod bramką przeciwnika i strzelił na 1:0. Piłkarze z Biłgoraja na 3 minuty przed końcem spotkania zdołali wyrównać i wydawało się, że mecz zakończy się remisem. Jednak na niecałe dwie minuty przed zakończeniem meczu przepięknym strzałem z daleka i chyba najładniejszego gola zdobył Bartłomiej Buczek ustalając wynik końcowy.

Po końcowym gwizdku  nastąpiła wielka radość i euforia ze zdobytego Mistrzostwa LZS w piłce noznej halowej.

Wszyscy chłopcy włożyli ogromny trud, wolę walki i zaangażowanie w każdym spotkaniu, w pełni zasługując na zwycięstwo. Należy pochwalić wszystkich zawodników drużyny, których prowadził nauczyciel Marcin Bielecki.

 Skład Mistrzów LZS w piłce halowej:

1. Jarosław Dziachan

2. Michał Flis

3. Bartłomiej Buczek

4. Jakub Kifner

5. Mateusz Dul

6. Damian Dul

7. Mateusz Dziadosz

8. Rafał Sagan

9. Dominik Wójtowicz

10. Mateusz Siedliski

WSZYTKIM GRATULUJEMY !!!


 PODIUM W FINALE POWIATOWYM

12 grudnia odbył się turniej finałowy w piłce nożnej halowej chłopców, w którym uczestniczyły najlepsze drużyny z powiatu: ZS Bychawa, ZSR Pszczela Wola, ZST Bełżyce oraz ZSTR Piotrowice.

Mecze były rozgrywane systemem każdy z każdym, gdzie w końcowej klasyfikacji miał być wyłoniony mistrz halowy.

Pierwszy mecz nasi chłopcy grali z drużyną z Pszczelej Woli, gdzie nasi stwarzali sytuacje do strzelenia bramki, ale wynik utrzymywał się remisowy. Po naszym błędzie drużyna przeciwna zdobyła bramkę i wygrała 1:0. Później graliśmy z ZS Bychawa, gdzie przypadkowo stracona bramka zdecydowała o wyniku meczu i znowu przegraliśmy 1:0.

Ostatni mecz graliśmy z ZST Bełżyce, który decydował o naszym miejscu w tabeli. Był to trudny mecz, gdzie przegrywaliśmy 1: 0, ale w końcówce spotkania chłopcy odrobili straty strzelając w przeciągu dwóch minut trzy bramki i wygrywając 3:1.

Wszystkim naszym piłkarzom należą się słowa uznania za walkę, zaangażowanie i zdobycie III miejsca w finale powiatowym.

W kadrze szkoły byli następujący zawodnicy: Dziachan Jarosław, Flis Michał, Buczek Bartłomiej, Dul Damian, Dul Mateusz, Dziadosz Mateusz, Kifner Jakub, Sagan Rafał, Siedliski Mateusz i Wójtowicz Dominik.


 PIŁKARSKI FINAŁ

10 grudnia w Zespole Szkół w Bychawie odbył się turniej półfinałowy w ramach Powiatowej Licealiady. Udział wzięło pięć szkół ponadgimnazjalnych: ZS Bychawa, ZSZ Bychawa, ZS Wysokie, ZS Niedrzwica Duża oraz reprezentacja naszej szkoły w składzie: Dziachan Jarosław, Flis Michał, Buczek Bartłomiej, Dziadosz Mateusz, Wójtowicz Dominik, Siedliski Mateusz, Dul Mateusz, Sagan Rafał, Dul Damian i Jakub Kifner.

Zaczęliśmy zawody od meczu z Niedrzwicą, gdzie nasi chłopcy mieli dużo sytuacji, ale wynik długo utrzymywał się bezbramkowy. Dopiero trzy minuty przed końcem gola na 1:0 strzelił Rafał Sagan, a niedługo później dołożył Mateusz Siedliski. Pierwszy mecz jest zawsze trudny i tak było i teraz, ale wyszliśmy zwycięsko. Następnym rywalem była drużyna z Bychawy (gospodarze), bardzo wyrównana drużyna i taki był też i mecz. Bramkę na 1:0 dla naszej drużyny zdobył Jakub Kifner i taki wynik utrzymywał się prawie do końca spotkania, prawie, ponieważ gospodarze zdołali wyrównać na dwie minuty przed końcem, a zwycięsko bramkę zdobyli na 50 sekund przed końcem meczu.

Trochę to podłamało chłopaków, którzy grali dobre zawody i na następny mecz wyszli trochę przybici. Kolejnym przeciwnikiem był ZS Wysokie, gdzie szybko objęliśmy prowadzenie po strzale Kifnera, ale rywale zdołali szybko wyrównać. Jednak nasz zespół szybko się odblokował i dwie bramki dołożył jeszcze Jakub Kifner, który zdobył hatricka. Po jednej bramce strzelili Mateusz Dul i Bartek Buczek.

Ostatni mecz graliśmy z ZSZ Bychawa, który decydował o tym, która drużyna awansuje do finału. Już w pierwszej minucie nasi przeciwnicy objęli prowadzenie po pięknym strzale z rzutu wolnego. Na odpowiedz długo nie czekaliśmy, po pięknym rozegraniu rzutu rożnego gola strzelił Bartek Buczek, a chwilę później prowadziliśmy już 2:1 po strzale Mateusza Siedliskiego. Jednak rywale szybko odpowiedzieli zdobywając dwie bramki i obejmując prowadzenie. Zdobywając bramkę na 3:3 cztery minuty przed końcem nic nam to nie dawało, ponieważ aby awansować musieliśmy wygrać. Dwie minuty przed końcem meczu zimną krew zachował Jakub Kifner, który wykorzystał błąd bramkarza i strzelił gola na 4:3, co dało nam awans do turnieju finałowego.

Wielkie pochwały należą się wszystkim naszym chłopakiem za walkę i determinację, jaką wykazali się podczas zawodów, a w szczególności za ostatni mecz, który został uznany jako najlepsze spotkanie tego turnieju.

WIELKIE GRATULACJE


 UCZNIOWIE NA MECZU REPREZENTACJI POLSKI

 Grupa uczniów wraz z opiekunem Marcinem Bieleckim wybrała się na towarzyski turniej w piłce ręcznej, który odbywał się w hali Globus w lublinie. Bilety gwarantowały nam obejrzenie dwóch meczów, które odbywały się

 Postanowiliśmy zobaczyć pierwsze mecze, które odbywały się w piątek o godzinie 18.00 i 20.30. Pierwszy pojedynek toczyli Rosjanie z Czechami, który był meczem ciekawym i do końca trzymał widzów w napięciu, jeśli chodzi o ostateczny wynik spotkania. Ostatecznie wygrali Rosjanie 22:19.

 Tuż po meczu obejrzeliśmy profesjonalną rozgrzewkę, którą przeprowadziła nasza reprezentacja oraz dokładne zapoznanie polskich zawodników. W trakcie spotkania Polski z Białorusią cały czas był głośny doping na hali, a zawodnicy popisywali się znakomitymi akcjami. Przez cały mecz Polacy kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie wygrali 27:22.

 Należy podkreślić, że wszystkie reprezentacje to uczestnicy ostatnich Mistrzostw Europy, które odbyły się w Danii. Poziom obydwu spotkań był wysoki, dlatego widowiska oglądało się przyjemnie.

Zawsze warto jest obejrzeć spotkanie Polskiej Reprezentacji, co podkreślali uczniowie, inaczej mecz wygląda w telewizji, a zupełnie inaczej na żywo.


 SENSACYJNY DZIEŃ WIOSNY W PIOTROWICACH

21 marca rozpoczął się w szkole jak co dzień, zabrzmiał dzwonek, uczniowie powolnym krokiem schodzili się do szkoły. Tego dnia miał się odbyć wcześniej zapowiadany mecz piłki siatkowej pomiędzy nauczycielami, a uczniami szkoły w Piotrowicach.

Przed godziną 9.00 drużyny rozpoczęły intensywną rozgrzewkę, gdzie było widać, że żadna ze stron nie chce odpuścić tego meczu. Śmiało można powiedzieć, że był to mecz przyjaźni, ale także pełen sportowej rywalizacji.

Faworyci, jak można było się spodziewać, drużyna złożona ze szkolnych gwiazd piłki siatkowej, z pełnym impetem rozpoczęła mecz prowadząc na początku pierwszego seta już 8:3. Jednak drużyna nauczycieli szybko się obudziła i w końcówce meczu zdołała doprowadzić do remisu, lecz w ostatecznej rywalizacji tego seta przegrała na przewagi 26 ? 24.

W drugim secie uczniowie znowu zdobyli przewagę, którą zdołali utrzymać już do końca drugiego seta.

Na trzeciego seta nauczyciele zmienili po raz kolejny ustawienie swojego zespołu, które tym razem zdało egzamin. Wygrali trzecią partię i stan meczu zrobił się 2:1.

Czwarty set znowu padł łupem drużyny nauczycieli i zrobiło się bardzo ciekawie, ponieważ stan meczu został wyrównany na 2:2.

Decydujący set był bardzo wyrównany, ale w końcówce meczu decydujące akcje należały do nauczycieli i to oni wygrali cały mecz 3:2.

Śmiało należy stwierdzić, że doszło do sensacji, ponieważ skład nauczycieli był osłabiony, czego na parkiecie nie było widać, a na boisku szalały m.in. p. Magdalena Samborska (wos, historia), p. Monika Teter (matematyka) oraz p. Katarzyna Suchańska (język angielski).

Zapowiadany jest rewanż miedzy tymi drużynami, choć o roli faworyta pewnie nikt już nic głośno nie będzie mówił.


 

TURNIEJ GRAND PRIX LZS W TENIESIE STOŁOWYM

98 zawodniczek i zawodników wzięło udział w II Turnieju Grand Prix LZS w tenisie stołowym rozgrywanym 02 lutego 2014r. w ZSTR w Piotrowicach. Zawody otworzył gospodarz zawodów -  dyrektor Szkoły pan Janusz Baran wraz z panią Elżbietą Orzechowską - sekretarzem Rady Wojewódzkiej LZS w Lublinie. Turniej został rozegrany w kategoriach: żacy/żaczki, młodzicy/młodziczki, juniorzy, seniorzy/seniorki. Puchary dla najlepszych zawodnków i zawodniczek w poszczególnych kategoriach ufundoeał Powiat Lubelski.


PODIUM W PIŁCE NOŻNEJ HALOWEJ

Reprezentacja szkoły w piłce nożnej halowej w składzie: Jarosław Dziachan, Adrian Kołtun, Bartłomiej Buczek, Jakub Kifner, Patryk Król, Dominik Wójtowicz, Arkadiusz Banach, Mateusz Dul, Bartłomiej Cebula, Damian Dul i Łukasz Kołodziejczyk zdobyli wicemistrzostwo powiatu w halowej piłce nożnej.

Turniej półfinałowym odbył się 9 grudnia w Zespole Szkół w Bychawie. Uczestniczyło w nim 4 drużyny: ZS Bychawa, ZSZ Bychawa, LO Wysokie oraz ZSTR Piotrowice. Do turnieju finałowego awansowały dwie drużyny, ZS Bychawa, ZSTR Piotrowice oraz z drugiego grupy ZSR Pszczela Wola oraz ZS Bełżyce.

Finał rozegrano 16 grudnia w Zespole Szkół w Bychawie.

Pierwsi na parkiet wyszły drużyny Piotrowic i Pszczelej Woli. Jak się okazało był to mecz decydujący o zajęciu pierwszego miejsca w całym turnieju. Całe zawody stały na bardzo wyrównanym poziomie, czego dowodem są uzyskane wyniki.

ZSTR Piotrowice ? ZSR Pszczela Wola 3:5

ZS Bychawa ? ZS Bełżyce 4:3

ZS Bychawa ? ZSR Pszczela Wola 3:5

ZSTR Piotrowice ? ZS Bełżyce 4:3

ZS Bełżyce ? ZSR Pszczela Wola 3:6

ZS Bychawa ? ZSTR Piotrowice 1:2

Zespół nasz pokazał prawdziwą wolę walki do ostatniej minuty, co pozwoliło zająć drugie miejsce w całych zawodach. Gratulujemy.


OLIMPIADA LZS W ZAKOPANEM

W dniach 07 ? 10. 11. 2013r. czterech uczniów uczestniczyło w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Turystyczno ? Krajoznawczej LZS, która odbywała się na terenie Zakopanego.

Reprezentowaliśmy województwo lubelskie razem ze szkołami Kraśnika, Dęblina, Stoczka Łukowskiego, dzięki temu, że zajęliśmy III miejsce w Wojewódzkiej Olimpiadzie, która odbywała się w październiku na terenie Piotrowic.

Wszyscy razem dotarliśmy późnym popołudniem do Ośrodka Wypoczynkowego o nazwie, ?Hyrny?, który znajduje się 5 minut drogi od Krupówek. Po zakwaterowaniu się i zjedzeniu kolacji był jeszcze czas na wieczorny spacer po mieście.

Piątek był dniem testów wiadomości o Litwie, Tatrach, topografii, pierwszej pomocy i Unii Europejskiej. Nie obyło się tez bez zwiedzania Zakopanego, gdzie uczniowie podziwiali uroki polskich gór.

Natomiast sobota zaczęła się od sprawności fizycznej, gdzie uczniowie musieli pokonać tory przeszkód na czas. Również w tym dniu mogliśmy używać atrakcji miasta, m.in. zwiedzanie Wielkiej Krokwi, na którą wjeżdżaliśmy kolejką.

Na 12 województw startujących w Olimpiadzie zajęliśmy 6 miejsce, czyli uplasowaliśmy się w środku stawki.

Naszą szkołę reprezentowali: Jakub Pietroń, Mateusz Kwiatkowski, Kacper Ładziak i Mateusz Koper, którzy przebywali pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego.

Wszyscy w dobrych humorach wrócili do domów wieczorem w niedzielę, a następna okazja wyjazdu do Zakopanego już niebawem, na Ogólnopolski Rajd Narciarski w Białym Dunajcu.


DZIEWCZYNY Z PIOTROWIC NA TURNIEJU

Pierwszy występ w historii szkoły dziewczyn na turnieju piłki nożnej halowej odbył się 22 stycznia 2013r. w Zespole Szkół Zawodowych w Bełżycach. Udział wzieło pięć szkół ponadgimnazjalnych, gdzie wszytkie drużyny zagrały systemem ?każdy z każdym?.

Przed pierwszym meczem widać było lekki strach u dziewczyn, który z meczu na mecz mijał i można było zaobserwować większe rozłuźnienie, co powodowało lepszą grę i zabawę na boisku.

Nasze dziewczyny zajęły piąte miejsce w turnieju i zdobyły cenne oświadczenie w piłce nożnej halowej, co na pewno zaprocentuje na przyszłe lata.

Skład dziewczyn, które brały udział w turnieju: Wiśniewska Anna, Polakowska Marlena, Sadło Weronika, Niewinna Agnieszka, Jankowska Katarzyna, Syroka Karolina, Novak Olena, Żydek Sylwia.

Gratulacje dla wszytkich dziewczyn za dobrą postawę i odwagę na turnieju.


PODIUM NA IGRZYSKACH

12 grudnia 2012 roku odbyły się Halowe Igrzyska LZS Szkół Ponadgimnazjalnych w Siennicy Różanej. Trzeba powiedzieć, że jest to impreza bardzo fajna, ale także trudna, ponieważ należy wykazać się wszechstronnymi umiejętnościami sportowymi.

Wszystko zaczęło się od piłki siatkowej, gdzie udział brała dziewczyna z chłopakiem. Następnie trudny tor przeszkód, gdzie trzeba było wykazać się dużą sprawnością i zwinnością, tak samo podczas slalomu z piłką do kosza i piłki nożnej. Ciekawą konkurencją były skoki dodawane, gdzie trzy zawodniczki i trzech zawodników musiało uzyskać jak największą odległość skacząc z miejsca. Następnie odbyły się jeszcze takie konkurencje jak: rzut do kosza, bieg po kopercie, bieg ze skakanką oraz widowiskowa konkurencja jaką jest przeciąganie liny.

Naszą szkołę reprezentowali: Kijek Izabela, Pośnik Karolina, Wiśniewska Anna, Rycak Karolina, Pietroń Jakub, Kifner Jakub, Sagan Rafał, Dziachan Jarosław, Buczek Bartłomiej, Bogusławski Dawid, Matraszek Krzysztof, wszyscy pod okiem nauczyciela wychowania fizycznego Marcina Bieleckiego.

Zajęliśmy trzecie miejsce w Igrzyskach Szkół Ponadgimnazjalnych, za które uczniowie odebrali puchar i pamiątkowe medale.


Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego

17 marca w sobotę odbył się w naszej szkole Międzynarodowy Turniej o Puchar Starosty Lubelskiego w piłce siatkowej. Gościły u nas zespoły z Niemiec, Bełżyc, Bychawy, Pszczelej Woli i drużyna z Ukrainy, Rejon Pustomyty.

 Rywalizacja odbywała się w dwóch grupach, gdzie drużyny grały swoje mecze systemem ?każdy z każdym?. Zawodnicy zapewnili nam sporo emocji, ponieważ mecze były bardzo zacięte i wyrównane.Podczas całego turnieju atmosfera była bardzo wesoła, o czym świadczą reakcje zawodników, którzy wspomagali dopingiem te drużyny, które znajdowały się na boisku.

 Finał turnieju odbył się w niedzielę 18 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Niemcach.


 

TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ

 Dnia 20 listopada w naszej szkole odbył się turniej o Puchar Prezesa LUKS ?JUNIOR? w Piotrowicach. Wzięło w nim udział 4 drużyny: Piotrowice, Tuszów, Niemce oraz Niedrzwica Duża.

System był sprawiedliwy, ponieważ wszystkie drużyny grały ze sobą. Mecze były ciekawe i zacięte, co służyło widowisku całego turnieju.

Wyniki meczów przedstawiają się następująco:

Końcowa tabela:

Niemce                      9         

MAN Niedrzwica        6          

Piotrowice                 3  

Tuszów                     0    

Drużyna z Niemiec z kompletem punktów zdobyła pierwsze miejsce i wygrała turniej. Wszytkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary za zajęte miejsca oraz piłki.

Pewnie za rok wszytkie drużyny  spotkają się ponownie i będzie czas na rewanże.


 

UCZNIOWIE NA OLIMPIADZIE

 20 października w Kraśniku odbyła się Wojewódzka Olimpiada Turystyczno ? Krajoznawcza LZS, w której nasi uczniowie wzięli udział. Szkołę z Piotrowic reprezentowali: Zarzeczny Jarosław, Paszkowski Arkadiusz, Wnuczek Krzysztof, Ładziak Kacper, Jakubowski Jakub, Śniadowski Wojciech, Koper Mateusz, Woś Wojciech, Pietroń Jakub i Sidor Piotr.

Startowali oni w składach dwuosobowych, gdzie mieli za zadanie rozwiazywanie różnych zadań. Wykreślali profile trasy, mierzyli odległości na oko, rozwiązywali na trasie testy m.in. z topografii, znajomości Tatr i Podhala, Węgier oraz nanosili na szkic topograficzny lokalizację punktów terenowych.

Chłopcy wypadli dobrze, choć po zawodach byli zawiedzeni, ponieważ zajmując piąte miejsce przegrali walkę o trzecie miejsce tylko 3 punktami. Na tym polega właśnie rywalizacja, że o ?włos? się przegrywa, ale z postawy uczniów należy być zadowolonym. Za rok walkę podejmiemy od nowa i staniemy na podium, takie deklaracje złożyli nasi uczniowie.

Uczniów, których należy wyróżnić to: Zarzeczny Jarosław, Paszkowski Arkadiusz, Krzysztof Wnuczek i Woś Wojciech, którzy znaleźli się w szóstce najlepiej punktujących drużyn, biorąc pod uwagę, że wszystkich drużyn było 41. Gratulujemy.


TENIS STOŁOWY W PIOTROWICACH                          

18 października w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Województwa LZS Szkół Rolniczych i Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Gościliśmy szkoły z Dęblina, Kijan, Nałęczowa, Biłgoraja i Siennicy.

Turniej odbywał się w kategoriach dziewcząt i chłopców, gdzie rozgrywane były gry pojedyncze i podwójne oraz gry mixtowe. Rywalizacja była zacięta w każdej kategorii, gdzie mecze stały na wysokim poziomie. Bardzo dobrze wypadli nasi chłopcy z Piotrowic, Boczek Mateusz i Kiełb Marcin zajmując II miejsce w grze deblowej.

 Uczestnicy zawodów i organizatorzy zwracali uwagę na bardzo dobre przygotowanie zawodów i przyjęcie uczestników na turnieju w Piotrowicach. Szkoła jest dobrze wyposażona w sprzęt do tenisa stołowego i dlatego z organizacją nie ma żadnego problemu. Wszyscy powiedzieli, że chętnie będą gościć w Piotrowicach za rok. Do zobaczenia.


 

 Osiągnięcia uczniów na XLVI Ogólnopolskim Zlocie Turystycznym LZS w Firleju

 W dniach 26 ? 29 maja odbył się Ogólnopolski Zlot Turystyczny LZS, w którym nasi uczniowie brali udział. Uczestnicy muszą wykazać się  sprawnością fizyczną, ale przede wszystkim znajomością geograficzną, ekologiczną i przepisami z zakresu ruchu drogowego.

Uczniowie startowali w dwóch drużynach reprezentując powiat lubelski. Wszystko rozpoczęła metodyczna wycieczka piesza na której trzeba było wykazać się znajomością wiedzy o Unii Europejskiej, znaków topograficznych, określić odległość metodą ?na oko? oraz wykonać pomiar azymutu. W tej kategorii nasze dwie drużyny z Piotrowic stanęły odpowiednio na najwyższym stopniu podium zajmując miejsca I i II.

W konkursie sprawnościowym rodzinnym zajęliśmy VII miejsce, w konkursie wiedzy krajoznawczej o Lubelszczyźnie miejsce IV, w konkursie wiedzy o ekologii i ochronie przyrody miejsce II, w konkursie na temat przepisów ruchu drogowego miejsce III. W turnieju piłki siatkowej zajęliśmy I miejsce, co było dla nas bardzo miłą niespodzianką.

Po podsumowaniu wszystkich punktów w klasyfikacji powiatowej zajęliśmy wysokie III miejsce, minimalnie ustępując powiatowi lubartowskiemu.

Uczniowie szkoły wrócili zadowoleni i z pucharami za uzyskane miejsca. Z niecierpliwością będziemy czekali na następny Zlot Turystyczny LZS.


TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA

W dniu 24 maja odbył się turniej piłki siatkowej chłopców o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Piotrowicach. Uczestniczyły w nim trzy drużyny, gimnazjum z Pliszczyna, z Bystrzycy Starej i gospodarz Piotrowic.

System rozgrywania turnieju obowiązywał ?każdy z każdym?. Wszystkie mecze były bardzo zacięte i ciekawe, co potwierdzają wyniki spotkań:

Plisczyn ? Bystrzyca Stara        2 : 0

Bystrzyca Stara ? Piotrowice    2 : 1

Piotrowice ? Pliszczyn                1 : 2

Tabela końcowa:             

Pliszczyn                  4  4 ? 1

Bystrzyca Stara       3  2 ? 3

Piotrowice                2  2 ? 4

Drużyny dostały pamiątkowe puchary i piłki. Zapowiedziały też, że będą uczestniczyć w turnieju w przyszłym roku.


Młodzież w Zakopanem

W dniach 03 ? 06 marca uczniowie naszej szkoły, jak co roku, uczestniczyli w Ogólnopolskim Rajdzie Narciarskim LZS w Białym Dunajcu. Wszytkie konkurencje odbywały się między województwami z całej Polski. Młodzież mogła wykazać się znajomością wiedzy o Tatrach i Podhalu, sprawnością fizyczną na torze przeszkód oraz bieganiem na nartach. Był także czas na poznanie walorów turystyczno ? krajoznawczych tego regionu, tym bardziej, że pogoda nam sprzyjała.

Na koniec należy wspomnieć, że uczniowie spisali się świetnie, zajmując razem z innymi szkołami reprezentującymi województwo lubelskie I miejsce.

Wszyscy już się szykują na przyszły rok i zamierzają powtórzyć tegoroczny wynik.


 Uczniowie nad morzem 

W dniach 09 ? 12 czerwca uczniowie szkoły przebywali nad naszym morzem w malowniczej miejscowości Mielno, gdzie odbywał się Ogólnopolski Zlot Turystów LZS.

Po przyjeździe na miejsce było pochmurno i zimno, ale to uczniów nie zniechęciło, aby pójść na plażę i pooddychać świeżym, morskim powietrzem. Jednak z godziny na godzinę pogoda się poprawiała i było coraz cieplej. Uczniowie mogli uczestniczyć w rekreacyjnych grach, w siatkówce plażowej i piłce nożnej.

Drugiego dnia pobytu były konkurencje, gdzie uczniowie musieli popisać się sprawnością fizyczną, m.in. grą w golfa, ringo, tory przeszkód i oczywiście wiedzą z zakresu terenu pomorskiego. Jako drużyna zajęliśmy wysokie V miejsce i V miejsce jako powiat. Tak więc po sprawdzeniu swoich umiejętności mogliśmy cieszyć się z osiągniętych wyników i odebrać puchary.

Oprócz zajęć sportowo ? rekreacyjnych poznawaliśmy piękne tereny nad Bałtykiem. Mieliśmy okazję zwiedzać Kołobrzeg, miasto portowe i jego stare, piękne zabytki. Niektórzy próbowali kąpieli, choć woda była jeszcze nie sprzyjająca do pływania. Ale być nad morzem i nie wejść do niego, to by była nie spełniona wycieczka.

Wszyscy wrócili szczęśliwi i zadowoleni. Taki wyjazd pokazuje, jak można każdą minutę ciekawie wykorzystać, poznać nowych ludzi i dobrze się bawić. Za rok na pewno pojedziemy.