Olimpiada Techniki Samochodowej

W sobotę 14 maja odbył się finał XII Olimpiady Techniki Samochodowej. W tym roku odbył się on w siedzibie firmy Bosch w Warszawie, przy ul. Jutrzenki 105. W finale uczestniczyło 10 najlepszych wyłonionych sposród 456 uczniów.

Czwarte miejsce zajął Piotr Kapica uczeń IV klasy Technikum Smochodowego w Piotrowicach. Również czwarte miejsce zajęła szkoła w klasyfikacji zespołowej - 140 pkt. (Piotr Kapica - 94 pkt,; Krzysztof Wnuczek - 46 pkt. i Piotr Samol - 45 pkt.; opiekun: Krzysztof Fijołek).

Finaliści mieli wykonać dwa zadania:

Zadanie 1 polegało na dokananiu oceny stanu technicznego czujnika położenia kątowego wału rozrządu (fazy rozrządu) w silniku o zapłonie iskrowym firmy Opel.

Zadanie 2 dotyczyło diagnozawania ustawienia świateł mijania samochodu Opel Astra.

Szczegółowe informacje o Olimpiadzie na stronie www.automotoserwis.com.pl


 
Salon Toyoty i Muzeum motocykli

Dnia 17.05.2011 r. odbył się wyjazd uczniów klasy III ts z wychowawcą Krzysztofem Fijołkiem na lekcję do salonu Toyoty w Lublinie. Na przykładzie Toyoty Prius został omówiony temat: działanie hybrydowego układu napędowego.

Druga część wycieczki to zwiedzanie Muzeum motocykli WSK Świdnik i modelarni.


 
Castrol Professional Academy

W dniu 28 i 29 marca 2011 r. odbyla się IV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Motoryzacyjnego Castrol Professional Academy. Chęć udziału zgłosiło 726 uczniów podzielonych na 242 3-osobowych zespołów. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Samochodowego: Piotr Kapica, Piotr Samol i Józef Sokół. Opiekunem był pan Krzysztof Fijołek.

Nasz zespół uzyskał 172 punkty i zajął X miejsce wśród 242 grup z całej Polski.


 
Sukces w etapie okręgowym OWiUR

Bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie Technikum Mechanizacji Rolnictwa w etapie okręgowym XXXV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych, który odbył się 15 kwietnia 2011 roku w Zespole Szkół Rolniczych w Kijanach w woj. lubelskim. Uczestniczyło w niej 220 uczniów ze szkól rolniczych z województwa lubelskiego i podkarpackiego, którzy startowali w siedmiu blokach specjalizacyjnych.

Uczniowie naszej szkoły: Wojciech Wertel, Paweł Fedoniuk, Michał Gumiela startowali w bloku mechanizacja rolnictwa (wśród 45 uczestników z 16 szkół). Startujący rozwiązywali test składający się z 60 pytań i 3 zadań praktycznych.

Wojciech Wertel uzyskał 101 punktów i zajął 2 miejsce, dzięki czemu zakwalifikował się do etapu centralnego, który odbędzie się 3 i 4 czerwca 2011 roku w Pyrzycach w woj. zachodniopomorskim. Gumiela Michał uzyskał 92 punkty i zają 8 miejsce, Fedoniuk Paweł uzyskał 87 punktów i zają 17 miejsce. 
Wojciech uzyskał już indeks wybranej uczelni wyższej oraz zwolniony został z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe.

Gratulujemy !!!


 
Lekcja WOS-u z posłem

  W dniu 18 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ? pana Jana Łopatę, Posła PSL na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz pana Eugeniusza Markiewicza, radnego Gminy Strzyżewice oraz członka Zarządu Powiatowego PSL w Lublinie.

  W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej placówki oraz nauczyciele. Jego celem było przybliżenie zagadnień związanych z zasadami prawa wyborczego w Polsce (wybory parlamentarne), działalnością Sejmu i Senatu oraz codzienną pracą polskiego parlamentarzysty. Po zakończeniu prelekcji pana Posła, nasi uczniowie mieli okazję by ?zabłysnąć? i zadać mu nurtujące ich pytania oraz podyskutować o interesujących ich kwestiach. Ta część była bardzo emocjonująca, ponieważ chłopcy poruszali m.in. temat wysokich cen cukru i paliw, stawek unijnych dopłat do rolnictwa, katastrofy smoleńskiej, tempa budowy autostrad czy tego jak PSL odnosi się do konfliktu na linii PO - PiS. Aktywność naszych chłopców, którzy nie tylko pytali, ale też ripostowali pozytywnie zaskoczyła naszych gości. Na zakończenie spotkania obydwaj Panowie otrzymali od gospodarzy przepiękne własnoręcznie wykonane przez uczniów stroiki wraz z życzeniami świątecznymi oraz zaproszenie do odwiedzenia nas w przyszłym roku szkolnym.


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 130 z 132