Lekcja WOS-u z posłem

  W dniu 18 kwietnia mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole ? pana Jana Łopatę, Posła PSL na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej oraz pana Eugeniusza Markiewicza, radnego Gminy Strzyżewice oraz członka Zarządu Powiatowego PSL w Lublinie.

  W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie naszej placówki oraz nauczyciele. Jego celem było przybliżenie zagadnień związanych z zasadami prawa wyborczego w Polsce (wybory parlamentarne), działalnością Sejmu i Senatu oraz codzienną pracą polskiego parlamentarzysty. Po zakończeniu prelekcji pana Posła, nasi uczniowie mieli okazję by ?zabłysnąć? i zadać mu nurtujące ich pytania oraz podyskutować o interesujących ich kwestiach. Ta część była bardzo emocjonująca, ponieważ chłopcy poruszali m.in. temat wysokich cen cukru i paliw, stawek unijnych dopłat do rolnictwa, katastrofy smoleńskiej, tempa budowy autostrad czy tego jak PSL odnosi się do konfliktu na linii PO - PiS. Aktywność naszych chłopców, którzy nie tylko pytali, ale też ripostowali pozytywnie zaskoczyła naszych gości. Na zakończenie spotkania obydwaj Panowie otrzymali od gospodarzy przepiękne własnoręcznie wykonane przez uczniów stroiki wraz z życzeniami świątecznymi oraz zaproszenie do odwiedzenia nas w przyszłym roku szkolnym.


 
Kiermasz Wielkanocny

W Niedzielę Palmową, tj. 17 kwietnia 2011r. w Urzędzie Gminy Strzyżewice odbył się Wiosenny Kiermasz Wielkanocny.

W kiermaszu tym udział wzięły różne szkoły, kluby i stowarzyszenia z terenu naszej gminy. Nasza szkoła również zaprezentowała wielkanocne cudeńka.


 
Konkurs Wiedzy Biblijnej

11 marca 2011 r. w Seminarium Duchownym w Lublinie odbył aię XV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej - etap diecezjalny.

Szkołę reprezentowali uczniowie II klasy Technikum Mechanizacji Rolnictwa:

1. Grzegorz Pawłowski

2. Karol Koneczny

3. Kamil Sadło

 


 

 
Kolejny sukces Piotra Kapicy

Piotr Kapica, uczeń IV klasy Technikum Samochodowego, z piątym wynikiem zakwalifikował się do III etapu XII Olimpiady Techniki Samochodowej. Jest to kolejny sukces naszego zdolnego podopiecznego - dwa lata temu Piotr zdobył I miejsce. II etap przeprowadzony został 26 marca 2011 r. w Warszawie. Przedmiotem tej części Olimpiady był zestaw 40 pytań testowych obejmujących wiedzę podstawową (elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania, podstawy budowy maszyn) oraz wiedzę specjalistyczną (budowa, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych) z uwzględnieniem zasad ochrony środowiska i przepisów bhp. Piotr uzyskał 63 punktów na 80 możliwych do zdobycia. Bardzo dobre wyniki uzyskali także Krzysztof Wnuczek (III Ts) i Piotr Samol (IV Ts). Opiekunem Olimpijczyków jest pan Krzysztof Fijołek - nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Gratulujemy Wszystkim a Piotrowi Kapicy życzymy powodzenia na III etapie.


 
DNI OTWARTE

24 marca 2011 roku w Zespole Szkół Techniki Rolniczej im. Wincentego Witosa w Piotrowicach był Dniem Otwartych Drzwi.

Z zaproszenia chętnie skorzystali gimnazjaliści, ich rodzice, a także nauczyciele i wychowawcy klas gimnazjalnych. Licznie zgromadzona młodzież mogła oglądać nowoczesną bazę szkoły, poznać atrakcyjne kierunki kształcenia w technikum i szkole zawodowej. Po obejrzeniu prezentacji multimedialnej szkoły, gimnazjaliści mogli obejrzeć pokaz na siłowni, posłuchać koncenrtu naszego szkolnego zaspołu muzycznego oraz wziąć udział w lekcjach pokazowych: zajęcia z języka polskiego, pokaz zjawisk fizycznych, pokaz elektrotechniczny. Na sali gimnastycznej dla chętnych odbyły się zawody sportowe.

Swoje drzwi szeroko otworzył również internat. Gimnazjaliści mogli obejrzeć kompleksy mieszkalne, pracownię multimedialną, aneks kuchenny. W świetlicy można było zapoznać się z prezentacją multimedialną, pooglądać kroniki oraz prace chłopców. Nie brakowało też amatorów gry w bilard czy piłkarzyki. Pod koniec wędrówki po internacie wszyscy zwiedzający zostali zaproszeni  na poczęstunek do stołówki: piotrowickie oponki oraz czerwony barszczyk z pasztecikami.

Kolejnym przystankiem dni otwartych były warsztaty szkolne. Przygotowano pokaz nowoczesnego sprzętu rolniczego, a  uczniowie demonstrowali, czego nauczyli się na zajęciach: wyważanie opon, ustawianie świateł, badanie sił hamowania oraz badanie sprawności amortyzatorów.

Wszystkim, którzy przybyli do nas 24 marca serdecznie dziękujemy :-)


 
« pierwszapoprzednia121122123124125126127128129130następnaostatnia »

Strona 129 z 130