Najlepsze, bo w towarzystwie.....

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycielki B.Budziłowicz brali udział w przygotowaniu i obsłudze wydarzenia, organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną im. Ewy Kołaczkowskiej w Strzyżewicach.

Wydarzeniem tym było „Święto Pieczonego Ziemniaka”, przygotowane dla uczniów klas drugich szkół podstawowych z terenu Gminy Strzyżewice.

Oprócz różnych zabaw, dzieci miały przygotowany poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek i obowiązkowo pieczonych ziemniaków. Uczennice klasy drugiej Technikum w zawodzie technik hotelarstwa przygotowywały wędlinę do własnoręcznego opiekania nad ogniskiem a chłopcy z klasy pierwszej Technikum Mechanizacji Rolnictwa i Agrotroniki dbali o „ogień” i gotowość ziemniaków do spożycia. Radosny jesienny nastrój wprowadzał szkolny zespół muzyczny (Rafał Rozwałka – akordeon, Dawid Skrzypek – gitara).

Najlepszym podziękowaniem dla organizatorów i „obsługi” były słowa jednej z mam, która z wielką radością mówiła że jej ośmioletni syn, zwykle grymaszący przy jedzeniu powiedział: „mamo to była najlepsza kiełbasa i ziemniaki jakie w życiu jadłem”.

Do zobaczenia więc za rok!


 
Przyjemne z pożytecznym.....
Początek szkoły to przede wszystkim poznawanie się, zawieranie przyjaźni a także zapoznanie z kierunkiem kształcenia, przyszłym zawodem jaki młodzież wybrała. W związku z tym klasa ITH wraz z wychowawcą Panią J. Rozdzialik minionej środy integrowali się podczas wycieczki dydaktyczno-wychowawczej do lubelskiego hotelu Victoria oraz kina.
 
„Every person has name...”

To motto Ironi Aleph the and Science High School of – Modiin - szkoły z Izraela.

Już po raz kolejny młodzież naszej szkoły wzięła udział w warsztatach integracyjnych z rówieśnikami z Izraela. Nasi uczniowie przygotowani przez nauczycielki Barbarę Budziłowicz i Katarzynę Suchańską uczestniczyli w spotkaniu, którego tematem była postać Janusza Korczaka.

Zajęcia odbyły się w VIII Liceum Ogólnokształcącym im. Zofii Nałkowskiej w Lublinie.

Po warsztatach integracyjnych młodzież spotkała się na sali gimnastycznej, gdzie „Jawor” zespół Uniwersytetu Przyrodniczego zaprezentował kilka ludowych tańców a zespół muzyczny z naszej szkoły (Rafał Rozwałka, Dawid Skrzypek i Natalia Wilkołazka) kilka piosenek biesiadnych.

Ponowne spotkanie dwóch narodów udowodniło że młodzi mają podobne pasje, zainteresowania są otwarci i świetnie komunikują się w języku angielskim, zaś muzyka i taniec dopełniają integracji.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 9 z 132