Kolejna wizyta w hotelach ...
W ubiegłą środę (9 października) uczniowie klas pierwszych, kształcący się w zawodzie technik hotelarstwa, odwiedzili lubelskie hotele: Hotel Vanilla, Hampton by Hilton oraz Hotel Piano. Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć jak wygląda praca w hotelu i zapoznać się zespecyfiką zawodu, jaki wybrali.
 
Pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę

Dnia 12 października br. nasi maturzyści pielgrzymowali na Jasną Górę w ramach XXXV Pielgrzymki Maturzystów Archidiecezji Lubelskiej.

Na program pielgrzymki składały się: Droga Krzyżowa, Adoracja Najświętszego Sakramentu, Msza św. w bazylice z Aktem Zawierzenia Matce Bożej. Eucharystii odprawionej o godz. 15.30 przewodniczył bp Józef Wróbel, biskup pomocniczy Archidiecezji Lubelskiej.

„To zaproszenie Pana Jezusa: Zostaw wszystko i pójdź za Mną przeważnie jest interpretowane jako zaproszenie do życia zakonnego albo do życia kapłańskiego, ale możemy na to zaproszenie spojrzeć szerzej - podkreślał w homilii bp Wróbel. - Oto Pan Jezus zaprasza owego młodzieńca, a w nim każdego młodego człowieka, jak i dorosłego, aby oto zostawił nieco na boku w swoim życiu to, co go pochłania całkowicie i poszedł, i szukał mądrości ewangelicznej”.

Maturzystom z naszej szkoły towarzyszyła wychowawczyni kl. IV TG pani Beata Kamińska oraz katecheta Paweł Sokołowski.


 
« pierwszapoprzednia12345678910następnaostatnia »

Strona 8 z 132