Kategorie
Aktualności

Spotkanie z Policją w dniu 08.12.2022r.

Po raz kolejny gościliśmy w naszych murach delegację z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – Panią Elżbietę Konowałek oraz Pana Rafała Trockiego, którzy skierowali do młodzieży pogadankę na temat odpowiedzialności karnej dla nieletnich. W obrazowy sposób zostały poruszone tematy cyberprzestępstw, palenia tytoniu oraz e-papierosów, zażywania środków odurzających oraz odpowiedzialności karnej osób od 13 roku życia. Dowiedzieliśmy się, kiedy policjant może wylegitymować obywatela i jak to wygląda w praktyce. Młodzież mogła również zaspokoić swoją ciekawość zadając bezpośrednie pytania przedstawicielowi Policji. Na zakończenie można było poeksperymentować w specjalnych okularach, jak działa nasza percepcja, kiedy nasz organizm posiada %. Miejmy nadzieję, że ten test oraz przekazana wiedza posłuży do dokonywania właściwych decyzji.

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.

Strona używa plików cookie. Korzystanie ze strony bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na zapisywanie plików cookie na urządzeniu użytkownika.

Zamknij