Piotrowice konkursami stoją

W ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach zawsze dużo się dzieje. Doskonałą okazją dodatkowej aktywności naszej młodzieży jest udział w wielu konkursach, jakie organizujemy w szkole.
W listopadzie uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności artystyczne w „Norwidowskim Konkursie Plastycznym”, w grudniu zaś – w poetyckim tworząc wierszowane życzenia świąteczne. Obydwie formy spotkały się z dużym zainteresowaniem.
W konkursach udział wzięło ponad 40 uczniów. W związku z obchodami Roku C. K. Norwida uczestnicy zaprezentowali bardzo ciekawe interpretacje plastyczne zarówno wierszy jaki i sylwetki poety. Wyjątkowy dobór technik  plastycznych, oryginalne podejście do tematu wyrażały wielką wrażliwość artystyczną, a także zdolności manualne naszych uczniów. Z kolei konkurs poetycki pod hasłem „Wierszowane życzenia świąteczne” udowodnił, że młodzież chętnie mówi i pisze do wiersza. Nietuzinkowe życzenia zarówno krótkie jak i długie, pokazały że młode pokolenie potrafi podtrzymywać tradycję Bożego Narodzenia. Konkurs polonistyczny nie był jedyną okazją, aby podkreślić wartość kultywowania tradycji świąt Bożego Narodzenia. Zorganizowaliśmy również szkolny konkurs „Moja szopka bożonarodzeniowa”. Uczniowie biorący udział w tym konkursie zaprezentowali piękne, ręcznie wykonane przestrzenne szopki betlejemskie. W tegorocznej edycji udział wzięły trzy osoby – uczennice kl. 2 TH. W grudniu uczniowie wzięli także udział w szkolnym konkursie z języka angielskiego pt. ’Last Christmas’. Zadaniem uczestników konkursu było zaśpiewanie autorskiej wersji kultowej piosenki zespołu Wham! – Last Christmas  i nagranie swojego wykonania w wersji elektronicznej. Nasza młodzież miała okazję wziąć udział również w XII Konkurs Recytatorski pod hasłem: „Żaden miejsce nie powinno być milsze dla Ciebie od Ojczyzny” w ZSZ Nr 1 w Bychawie, a także w konkursie ortograficznym, organizowanym przez GBP im. E. Kołaczkowskiej w Strzyżewicach zatytułowanym „Wehikuł wyobraźni – Mistrz Ortografii Gminy Strzyżewice” (laureatkami ostatniego konkursu zostały uczennice z naszej szkoły). Szkolny konkurs pt. „Rzuć palenie razem z nami” także zainteresował naszą młodzież. Uczniowie chętnie wykonali plakaty ukazujące negatywny wpływ palenia na nasze zdrowie. Warto podkreślić, że oprócz konkursu w szkole została zorganizowana prelekcja online dla klas pierwszych i drugich dotyczącą negatywnego wpływu palenia papierosów. Dziękujemy wszystkim za udział  w konkursach i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych.

Zespół redakcyjny ZSTR im. W. Witosa w Piotrowicach